wieczor panienski

Moi drodzy,

Dziś postanowiłam napisać kilka słów o wieczorach panieńskich :) Jestem na bieżąco, bo właśnie z jednego wróciłam :P

Mam tylko dwa doświadczenia z wieczorami panieńskimi; może ilość nie powala, ale jeden osobiście zorganizowałam. Wiem z czym wiąże się każdy etap organizacji takiego wydarzenia. W organizację wieczoru panieńskiego bardzo się zaangażowałam. Wszystko miałam pobieżnie zaplanowane już trzy miesiące przed samym wydarzeniem. Po otrzymaniu listy gości obdzwoniłam dziewczyny, przez telefon omówiłam kilka najważniejszych spraw, ustaliłam budżet i umówiłam się, iż mają czekać na maila ze wszystkimi szczegółami. Mail był długi, ale przynajmniej wiem,  że zawarłam w nim wszystko :) Rozpisałam: termin, miejsce, menu, dresscode (czerwone sukienki), prezent dla przyszłej panny młodej, opcje noclegu, zabawy i konkursy. Każda z zaproszonych dziewczyn miała też określić się czy zainteresowana jest opcją noclegu i jaki alkohol preferuje. Oczekiwałam też propozycji zabaw, prezentu czy menu.

P1130687

IMG_4508

Powyżej przedstawiam gotowy stół – przygotowanie wszystkiego zajęło ok 6h. Z „panieńskich akcentów” bardzo chwalę sobie zakup czekoladowego członka męskiego w naturalnych rozmiarach oraz czekoladowych lizaków :) Postanowiłam, że w menu będą m.in. panini. Aby zrealizować ten projekt musiałam kupić grilla elektrycznego (używam minimum raz w tygodniu, więc była to naprawdę dobra inwestycja). Poza „suto zastawionym stołem” dziewczyny do dyspozycji miały cały garnek lecza wg mojego przepisu, sangrię – tradycyjny hiszpański napój alkoholowy z czerwonego wina i owoców oraz drinki z wódki i wszelkich soków.

P1140976

Wszystko wyszło naprawdę pięknie. Pewien bardzo miły taksówkarz zawiózł nas do klubu za darmo, natomiast w klubie równie miły pan kupił nam drinki :) Ach ten urok osobisty, czerwone sukienki i szpilki :P

P1160773

Powyżej wklejam opaski, które miały na głowach wszystkie dziewczyny podczas tego wieczoru. Oczywiście poza panną młodą, która  szpanowała welonem :) Czerwona kokarda  jest z panieńskiego, który zorganizowałam rok temu, natomiast różowa z wczorajszego :D

Przestrogi, które mogę dać osobom organizującym panieńskie lub kawalerskie (źródło: doświadczenie własne):

1. Szczegółowe poinformowanie wszystkich uczestników o planach na wieczór (aby uniknąć zatruć czy alergii pokarmowych).

2. Najważniejsze, aby panna młoda czuła, że jest w centrum zainteresowania i czuła się najpiękniejszą (dziewczyny nie powinny ubierać zbyt seksownych sukienek, to panna młoda ma grać pierwsze skrzypce).

3. Po zakończonej imprezie należy wysłać maila do wszystkich uczestników z podziękowaniem za pomoc i uczestnictwo. Należy dołączyć rozpisany budżet z kwotami za: jedzenie, drinki w klubie, dojazd, alkohol, prezent dla panny młodej, dekoracje itp. (nie chcemy przykrych pytań od uczestniczek: „ale w końcu na co poszły moje pieniądze? Niektórzy nie zdają sobie sprawy z kosztów, które należy ponieść, aby taki wieczór zorganizować).

4. Zorganizować sobie pomoc w dniu imprezy (nie chcesz uczestniczyć w imprezie z podkrążonymi oczami i bez makijażu; bo z jakichś przyczyn nie miałaś czasu go zrobić przed „godziną zero”).

5. Pamiętaj, że jesteś również animatorem imprezy, zorganizuj sobie wszystko tak, aby zdążyć ze wszystkimi konkursami i zabawami :)

6. Mimo ogromu pracy baw się jak najlepiej – odeśpisz następnego dnia bądź nocy :P

Wczorajsza impreza trwała do 4 rano, nie obyło się bez śpiewu i wylanych drinków :) Spać położyłyśmy się dokładnie o 4.40 :D boję się następnych takich imprez…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s