festiwal balonów w albuquerque

Kochani,

Chciałabym podzielić się z Wami wydarzeniem, którego świadkiem był mój mąż będąc w USA. Jadąc samochodem zobaczył mnóstwo balonów na niebie. Okazało się, że był to:

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BALONÓW W ALBUQUERQUE

To międzynarodowe święto lotników zostało utworzone w 1972r., kiedy to jedna z rozgłośni radiowych chciała uczcić swoje półwiecze. Nie mogła to być jednak zwykła celebracja, chciano pobić światowy rekord, którym było jednoczesne wystartowanie 19 balonów. Choć wtedy nie udało się tego dokonać z powodu warunków pogodowych, to zapoczątkowano piękną tradycję. Dziś festiwal przyciąga tysiące ekip z całego świata, rywalizują nie tylko o czas startu, ale też o to, który balon zdobędzie więcej zwolenników, który okaże się piękniejszy i wydatniejszy.

Spójrzcie tylko ile barw, jakie kształty. Podziwiajcie je razem ze mną. Mam nadzieję, że kiedyś wszyscy będziemy mogli zobaczyć coś równie pięknego na własne oczy.new-mexicoNM-Balloon-Fiesta-_1133365a maxresdefault hummingbird Balloon Albuquerque-Balloon-Fiesta-2011-a27014368 img_4724 IMG_1244 PA040504 DSCN0433 BalloonFiesta11 AlbuquerqueBalloonFiestaLAF-puzzle2 stunning-photos-of-hot-air-balloons-at-the-albuquerque-balloon-fiestaalbuquerque-balloon-fiesta Nylon Rain Albuquerque-Balloon-Festival-18 Saxonia-International-Balloon-Fiesta-002 aj_baloon_fiesta_539 knok_homeswap_albuquerque_international_balloon_fiesta_121Piękne, prawda?

Do następnego :*

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s